ÇÖZÜMLERİMİZ

İşletmeye özel yeni nesil teknolojik çözümler, ileri seviye stratejik danışmanlıklar ekosistemi

Maliyet Odaklı M2M yazılımları, IoT Mimarileri

Artık işletmelerdeki işlerin büyük bir bölümü makinalar üzerinden gerçekleşiyor veya her iş sürecinde makinalar da yer alıyor. Aynı şekilde kişisel yaşantımızda da makinaların yeri eskiye nazaran çok ciddi arttı ve artmaya devam ediyor.

Bazı iş sahipleri teknik yetersizlik veye bilgi eksikliği sebebiyle halen daha konvansiyonel yöntemler ile ticari hayatlarını devam ettirmeye çalışıp yüksek maliyetler ödemek zorunda kalırken bazı iş sahipleri de teknolojinin getirdiği imkanlardan faydalanarak işletmelerini hem daha karlı hale getiriyor hem de anlık veriye çok daha hızlı ve kolay ulaşarak doğru stratejiler geliştirebiliyor.

İki örnek; Müşterinize bir ürün gönderimi yapıyorsunuz. siparişin kaç desi/kilo geldiği, bundan ötürü sipariş bazlı ne kadar kargo maliyetinizin doğacağı, oluşan bu maliyetin net karınızı ne kadar etkilediği, dolayısıyla siz bu ürünü sattığınız için kar mı yoksa zarar mı ettiğiniz, zarar ediyorsanız fiyat politikanızı tekrar gözden geçirmeniz gerektiği, kar ettiyseniz daha rekabetçi bir fiyat oluşturup oluşturamayacağınız verisini iki şekilde elde edebilirsiniz. Her siparişi ölçen, tartan ve sisteminize giren bir veya birçok personel çalıştırırsınız Desi/Ağırlık ölçen bir sistem kurarak bu bilgiye otomatik olarak ulaşırsınız.

Veya işiniz gereği bir Müşteri Hizmetleri birimine ihtiyaç duydunuz ve ekibi oluşturdunuz. Çağrı yapan müşterileriniz çoğunlukla siparişleri ile ilgili bilgi istiyorlar. Öte yandan müşteri memnuniyeti sizin için çok önemli daha önemlisi bazı müşterileriniz “hatırlı müşteri“, dolayısıyla onları da hatta bekletmek istemiyorsunuz. Bu durumda iki alternatif çözümünüz var Müşteri Hizmetleri birimindeki çalışan sayınızı çağrı sayılarının tepe yaptığı andaki seviyeyi baz alarak arttırırsınız, çağrı sayıları düştüğünde ise personellerinizin bir bölümü boşta kalır ama sizin için maliyet oluşturmaya devam ederler. Santral sisteminiz ERP sisteminiz ve Lojistik araçlarınız ile entegre çalışır. Müşterinizin siparişleri ile ilgili sorularını santral sistemi otomatik olarak yanıtlar, hatırlı müşterilerinizi de kayıtlı numaralarından tanıyarak VIP hizmetler birimine aktararak müşteri memnuniyetinizi artırır.

Bu ve bunun gibi birçok konuda müşterisine M2M ve IoT çözümleri üreten ZanhaGrup Digital Platforms hem iş verimliliğini arttıran hem de maliyetleri önemli derecede düşüren projeler gerçekleştirmektedir.

ZanhaGrup Digital Platforms konusunda kıdemli ekipleri ile işletmelere iş süreçlerine dair ileri boyut danışmanlık hizmeti sağlayan, Yazılımsal, Donanımsal ve Yönetimsel gereksinimlerine çözüm üreten bir ekosistemdir. E-Ticaret sistemleri üzerine 10 yıldan fazla bir tecrübeye sahip olan ZanhaGrup ekibi, süreçleriniz ile ilgili olarak size 360 derece çözüm sağlayan efektif çözüm noktasıdır.